Google devri bitiyor mu? Sam Altman: Sihir gibi bir teknoloji tanıtacağız!

OpenAI, ChatGPT ve GPT-4 için yeni güncellemeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sam Altman yapmış olduğu açıklamada;

“gpt-5 değil, bir arama motoru değil, ama insanların seveceğini düşündüğümüz bazı yeni şeyler üzerinde çok çalışıyoruz! bana sihir gibi geliyor.” dedi..

OpenAI CEO’su Cuma günü eski adı Twitter olan X’te bir paylaşım yaparak yakında duyurulacak “yeni şeyler” hakkında bilgi verdi. Bu bir arama motoru ya da GPT-5 olmasa da, Altman bunun “insanların seveceği” bir şey olduğunu söyledi.

OPENAI, GOOGLE’IN ARAMA MOTORUNU HEDEF ALDI

Altman, OpenAI’nin Pazartesi günkü demoda bir arama motoru duyuracağına dair söylentileri reddetmiş olabilir, ancak OpenAI’nin bir arama ürünü üzerinde çalıştığını inkar etmedi.

Son zamanlarda OpenAI’nin kendi web arama ürünüyle Google’ın arama motorunu hedef aldığına dair raporlar dolaşıyor. The Information’a göre bu arama ürünü Microsoft’un Bing’i tarafından destekleniyor olabilir.

Bloomberg’in haberine göre, ürün web’de arama yapma ve sonuçlarında kaynak gösterme özelliğine sahip olacak.

KAPSAMLI BİR ARAMA MOTORU OLACAK

Habere göre, arama özelliğinin bir versiyonu, sorulara yanıt olarak bir diyagram veya diğer ilgili çizimler gibi görüntüleri de kullanacak.

OpenAI’nin bir arama motoru geliştirmeye yardımcı olmaları için bazı Google çalışanlarını avlamaya çalıştığı bile bildirilmişti.

GPT-5 BU YAZ PİYASAYA SÜRÜLEBİLİR

OpenAI’nin GPT-4 büyük dil modelinin çok konuşulan halefi GPT-5’e gelince, Business Insider daha önce bu yıl, muhtemelen yaz aylarında piyasaya sürülmesinin beklendiğini bildirmişti.

Ayrıca yapay zeka topluluğundakiler, OpenAI’nin Sam Altman’ın CEO olarak görevden alınıp geri dönmesinden bu yana şirkette neredeyse görünmez hale gelen şirketin baş veri bilimcisi Ilya Sutskever hakkında herhangi bir ek bilgi açıklayıp açıklamadığını görmek için Pazartesi günü bekliyor olabilecekleri belirtildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x