İstanbul’a Peş Peşe Uyarılar! Sağanak ve Sıcak Hava Bir Arada Geliyor

Meteoroloji ve AKOM’un ardı ardına yaptığı uyarılar dikkat çekici. Sıcaklıklar yükseliyor ancak İstanbul’a yağmur geliyor.

Son tahminlere göre, ülkenin batı kesimlerinde bulutlar yoğunlaşacak, Marmara ve Kuzey Ege’de sağanak yağışlar görülecek, diğer bölgeler ise parçalı ve az bulutlu geçecek.

AKOM’un uyarısına göre, İstanbul’da bu hafta boyunca (bugün hariç) gökyüzü bulutlu ve yer yer yağmurlu olacak, sıcaklıklar ise öğle saatlerinde artarak 18 dereceye kadar çıkacak.

Yarın için İstanbul’da çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu bir hava beklenirken, hafta boyunca parçalı bulutlu ve ara sıra yağmurlu olacağı tahmin ediliyor.

Kuzey ve iç kesimlerde gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis olabileceği belirtilirken, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Orta Toroslar’ın yüksek kar örtüsüne sahip dik yamaçlarında çığ tehlikesine dikkat çekiliyor.

Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen de İstanbul’a sağanak yağış uyarısında bulunarak, bugün Marmara, Ege, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar olacağını belirtti. Yağışların bazı bölgelerde kuvvetli olabileceği, ayrıca kıyı Ege ve Çanakkale’de lodosun kuvvetli esebileceği ifade edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x